Саджанці ялівцю
Вирощування
Пересаджуйте молоді рослини ялівцю, коли вони досить підростуть і у них з'явиться листя. Посадіть їх у невеликі горщики та ретельно поливайте. Коли коріння заповнить горщики, пересадіть молоді дерева в 1-2-літрові горщики, намагаючись не надто турбувати коріння.
Посадка
Добре підготуйте ділянку, очистивши її від бур'янів і трави, і зробіть яму достатнього розміру, щоб у неї помістився кореневий грудок. Обережно вийміть рослину з горщика (за необхідності злегка постукайте по ньому) і обережно помістіть у яму. Переконайтеся, що стебло знаходиться на тій самій глибині, що й у горщику, і ущільнюйте ґрунт.
Вирощування саджанців із насіння
Витягти насіння ялівцю з шишок, у яких міститься від одного до трьох насіння, досить складно. Шишки дуже смолисті і утримують насіння більше, ніж більшість плодів, тому використовується драматичніший метод. Додайте невелику кількість шишок і велику кількість теплої води (принаймні, рівну кількості шишок) в блендер і працюйте на швидкості, достатньої, щоб роздробити шишки - занадто швидко, і ви пошкодите насіння. Перелийте у відро, додайте ще води (якщо можливо струменем) і залиште на пару хвилин. Хороше насіння зануриться у воду, а все сміття спливе на поверхню. Злийте воду, як це робиться для ягід. Засипте хороше насіння назад у блендер, додайте ще води та чайну ложку миючого засобу та знову запустіть блендер на кілька хвилин. Знову злийте сміття та збережіть насіння. Дайте їм висохнути у теплому місці та зберігайте у паперових пакетах.
Попередня обробка
Для проростання ялівцю потрібна досить тривала попередня обробка. Насіння слід замочити на два дні (якщо воно зберігалося в сухому місці) і змішати з сумішшю з рівних частин садового піску або суміші піску і компосту. Використовуйте 50% листової цвілі або компосту без торфу та 50% садового піску. На кожну жменю насіння додайте дві або три жмені суміші. Виберіть горщик, в якому буде достатньо місця для цієї суміші насіння та піску (і трохи більше), і покладіть на дно шар каміння. Покрийте каміння піском. Зверху покладіть суміш насіння та піску і засипте піском шаром 2-3 см. Наклейте на горщик етикетку та поставте його у тінисте місце на відкритому повітрі.
Горщик має залишатися на вулиці не менше шести місяців. Тут потрібне терпіння! Поливайте горщики при появі ознак висихання і захищайте від птахів і мишей, якщо вони виявлять ваше насіння. Перевіряйте регулярно через два місяці та висівайте, коли з'являться ознаки проростання. Якщо першої весни нічого не з'явиться, наберіться терпіння і зачекайте ще рік!
Посів
Коли починають з'являтися крихітні коріння, настав час сіяти. Виберіть добре дренований компост на грунтовій основі та посійте тонким шаром у горщики або інші ємності. Покрийте 3-міліметровим шаром садового гравію або піску, полийте та залиште у прохолодному місці. Підтримуйте вологість до появи листя. Накриття горщика поліетиленовим пакетом або листом скла допоможе зберегти вологу.